ÜLKÜCÜLERİN MEKANI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜCÜLERİN MEKANI

SİTEMİZDEKİ PAYLAŞIMLARIN HEPSİNİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İBONUN KÜRTÇE ŞARKISI

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

İBONUN KÜRTÇE ŞARKISI Empty
MesajKonu: İBONUN KÜRTÇE ŞARKISI   İBONUN KÜRTÇE ŞARKISI Icon_minitimeÇarş. Şub. 18, 2009 7:45 pm

ULUDAĞ'da düzenlenen ‘Whitefest programı' öncesi açıklamada bulunan İbrahim Tatlıses, 15 gün sonra Kürtçe parçaların yer alacağı bir albüm çıkaracağını söyledi
Tatlıses, “‘Şemamme’ parçasını biliyorsunuz. Bunun melodisi anonimdir. Herkesin anlayacağı Kürtçe sözleri yazdım, okudum” dedi.

Üniversite öğrencileri için Uludağ'da düzenenlenen ‘Whitefest' etkinliği kapsamında İbrahim Tatlıses, Karinna Otel'de konser verdi. Konser öncesi soruları yanıtlayan Tatlıses, kısa süre önce ‘Günay Gazinosu'nda sahneye çıkmadan önce çalışırken yeni bir şarkı yaptığını söyledi. Sözlerini telefona kaydettiğini belirten Tatlıses, bu parça ile ‘yılı kurtardığını' söyledi. Uludağ’daki konserlerinde gençler ile çok güzel vakit geçirdiğini anlatan İbrahim Tatlıses, “Uludağ'da gençlersiz olamıyoruz. İçeride ben şarkı söylemiyorum. Ben ‘A’ diyorum, onlar gerisini getiriyor. Bunlar beni yormuyor. Burada diğer gazionalardaki gibi değilim. Ayrıca benim 30 yaşında şarkım var. Ama burada 25 yaşında gençler bulunuyor. Şarkım 5 yaşındayken daha bu adamlar yoktu. Eserimi ezbere biliyorlar. Bu benim için altın değerinde. Şarkılarım yaşlandıkça benim gibi güzelleşiyor” diye konuştu.

Yeni bir albüm çıkaracağını anlatan Tatlıses, “Anonim bir parça olan ‘Şemamme' parçasının üzerine herkesin anlayacağı Kürtçe sözleri yazdım, okudum. Çıktığının günün ertesi günü tüm sokaklarda dinleyeceksiniz. Albümde ayrıca Türk Sanat Müziği bile olacak” dedi.

Kendilerini eleştirenlere ilişkin artık birşey söylemediğini belirten Tatlıses, “Suskunluğum asaletimdendir. Laflara bakarım ‘laf' mı diye söyleyene bakarım ‘adam' mı diye. Çok önemsediğim kişilerde kalmadı artık. Önemsediğim kişiler bana tüy kondurmuyor zaten” diye konuştu.

İbrahim Tatlıses biletleri 75-300 TL arasında satılarak tükenen konserine saat 01.15'te başladı. ‘Aramam’ parçasıyla yaklaşık 2 saat sahnede kalan İbrahim Tatlıses'in eski ve yeni eserlerine gençler eşlik etti.

DEMET AKALIN DA TATLISES ŞARKILARI SÖYLEDİ

İbrahim Tatlıses ile aynı saatlerde ‘Grand Yazıcı Otel'de düzenlenen ‘Artwinterfest' programı kapsamında sahneye çıkan Demet Akalın ise kendi parçalarının dışında Tatlıses'in şarkı ve türküleri ile gençleri coşturdu. Giydiği beyaz elbise ile dikkat çeken Akalın, Tatlıses'in ‘Nankör Kedi’, ‘Yalnızım Dostlarım’, ‘Sarhoş’, ‘Haydi Söyle’ parçalarını seslendirdi. Akalın, giriş ücretinin 60- 350 TL olduğu salonu tamamen doldurdu.
http://ulkuculerin-mekani.hareketforum.com

İBONUN KÜRTÇE ŞARKISI
1 sayfadaki 1 sayfası